گر بخواهید از تاثیر رفتارتان بر دیگران بیشتر بدانید و یا دریابید چرا به ایده ال هایتان نمی رسید و به قانون علاقه پشت پا می زنید کتاب “کارما” را بخوانید.

از قبل بگویم محتوای کتاب “کارما” که اکنون معرفی میکنم ما ایرانی ها خوب میشناسیم و درباره اش در متون ادبی بسیار حرف زده ایم و میزنیم اما عمل نکرده ایم و نمیکنیم. 

حتما این ضرب المثل را شنیده اید  که “هرچه بکارید همان را درو میکنید”. این جمله ارزشمند از کنش و واکنش انسان سخن میگوید. این قانون را میتوانید در تحلیل رفتار دولت و سازمانها و خانواده به کار برید. یا این جمله که “هر وقت چیز نادرستی وجود دارد حتما چیز نادرستی در ما هست”. این بدان معنا است که امور زشت و ناپسندی که در جامعه عمل می شود مثل ربا خواری دروغگویی غیبت کردن تجسس کردن ارتباط با شخصیت اجتماعی ما دارد که در محو کردن آن نکوشیده ایم. یا قانون دیگر: “اگر فکر میکنید چیزی درست است باید ان را عمل کنید و اثبات کنید”؛ همانا قانون علاقه است که اگر به آنچه معتقد هستیم عمل نکنیم ریاکار به حساب می اییم. کتاب کم حجم و پر محتوای “کارما” از انتشارات آسیم با ترجمه حمیدرضا رفیعی است. صفحه آرایی دلپسندی دارد و ارزان است؛ خواندنش مفید ذهن پر اشوب کنونی ماست.

#کارما

#مسعود_فروزنده

#نشر_آسیم

#کتابخوانی

#معرفی_کتاب

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

ما را دنبال کنید: